Upřesnění

Informace jsme čerpali ze stránek Beerborec a K-report, nebo starých jízních řádů, časopisu Grand expres ČD 12/2007 a spolupracovníků. Ten nápad vznikl  spontálně, protože nějak mizí drážní romantika. Zjistili jsme, že pár lidí se tímto tématem také zabývá, snad by mohli přispívat a rozšiřovat tyto stránky.
Kostru jsme vymysleli v programu Rajče - každá nádražka bude mít svůj chlíveček, kde se budou přidávat fotky. Přímo pod fotkama jsou popisy k jednotlivým fotkám a v celém albu celkový popis k nádražce (někdy musíš sjet posuvníkem níž) - tam prosím pište své hodnocení, postřehy, příběhy atd. Fotky posílejte mailem (větší počet např. "leteckou poštou") - rozlište u nich odkud jsou, případně kdy byly vyfoceny  a popište je... Pokud ještě nádražka nemá svůj chlíveček, pošlete fotky a popisy a my doplníme, nebo napište pouze popis do diskuse a my vytvoříme nový chlívek. Až budou fotky daný na Rajče, můžete dopsat popisky k jednotlivým fotkám, případně k celému nádraží (albu).

Myslím, že pokud se nápad ujme a najdou se spolupracovnící, mohlo by vzniknout zajímavé dílko mapující fenomén našich drah... Posílejte i historické fotky, mašinky na nádraží, odkazy, svoje vzpomínky, případně poznatky, prostě všechno co se nádražek týka. Budeme zde dávat i zrušené nádražky, popíšemě občerstvovadla u nádraží atd. Funkční "super" nádražky uvedeme i zvlášť na stránkách Bierbuch. Pokud máte nějaké odkazy, postřehy, články, zajímavosti k nádraží, trati, historii at. většího rozsahu, tak to pošlete mailem, dáme to přímo na stránky "Moje nádražka".

Děkujeme za spolupráci, náměty, připomínky, fotky, příběhy, hodnocení, postřehy atd.
                                                                             Bierbuch srpen 2012
1.dodatek - nádražka mimo nádražní budovu - rozumí se "vylezu před nádraží, rozhlídnu se, vidím občerstvovnu, vběhnu, dám jedno pívo a stíhám vlak, co mi jede za půl hodiny ...". Jsou to budovy vedle nádraží, které se většinou stavěly proto, že nádražka původně nebyla projektována, ale časem se ukázalo, že je potřeba. Název tomu většinou odpovídá "U nádraží, Nádražní hostinec atd."
Rychlá nápověda
Rychlá nápověda

Návštěvy:

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one